"Акулите" могат да хапят! Аматьори биха професионалисти: Изненади в мачовете за Купата на България

13 октомври 2024, 18:14 часа • 1150 прочитания

Двубоите от първия кръг на Sesame Купа на България не преминаха без изненади. Втородивизионните Марек Дупница, Ловеч, Струмска слава, Етър Велико Търново, Несебър, Спартак Плевен и Локомотив Горна Оряховица отпаднаха от надпреварата, бивайки отстранени от отбори, които се подвизават в по-ниска дивизия.

7 отбора от Втора лига напуснаха Купата на България

Черноморец Бургас надви "болярите" с 2:0 и ги елиминира от турнира. Станислав Маламов откри резултата в 29-ата минута, възползвайки се от асистенция на Емануил Манев. До почивката Живко Петков вкара с глава и удвои аванса на "акулите", които на 1/16-финалите ще се изправят срещу Локомотив Пловдив.

ОЩЕ: Пред 5000 души на "Лазур": Черноморец подчини Нефтохимик в дербито на Бургас (СНИМКИ)

Черноморец посреща Етър в мач от втория предварителен кръг на Купата на България. Двубоят на стадион "Иван Притъргов" в Долно Езерово започва в 15:00 ч. Ето и съставите на двата отбора:

Posted by ФК Черноморец 1919 / FC Chernomorets 1919 on Sunday, October 13, 2024

Черноломец победи Ловеч и чака Лудогорец

Черноломец Попово поднесе друга от големите изненади, побеждавайки у дома Ловеч с 3:0. И трите гола в срещата паднаха през второто полувреме. В следващия кръг тимът от Североизточната Трета лига ще се изправи срещу родния хегемон Лудогорец. Розова долина (Казанлък) пък отстрани професионалния Струмска слава, след като се наложи с 2:1.

Дузпи и продължения в няколко мача

Марек Дупница допусна поражение с 1:3 при визитата си на Кюстендил. Спартак Плевен се сбогува с Купата на България заради допуснат гол срещу Оборище в продълженията (1:1 в редовното време). Късметът изостави Несебър и Локомотив Горна Оряховица при рулетката на дузпите и те също отпаднаха.

Вихрен (Сандански) - Миньор (Перник) 1:2

Оборище (Панагюрище) - Спартак (Плевен) 2:1 след продължение (1:1 в редовното време)

Левски 2007 (Левски) - Спортист (Своге) 2:3 след продължение (2:2 в редовното време)

Академик (Свищов) - Монтана 3:4 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)

Рилски спортист (Самоков) - Дунав (Русе) 1:3 след продължение (1:1 в редовното време)

ОФК Локомотив (Мездра) - Несебър 4:3 след дузпи (0:0 в редовното време и продълженията)

Саяна (Хасково) - Локомотив (Горна Оряховица) 6:4 след дузпи (2:2 в редовното време и продълженията)

ОЩЕ: Промяна в състава на България: Играч на Левски получи повиквателна, но се оказа контузен