5 от 5: Мъри размаза лидера и гледа смело напред

20 декември 2023, 22:51 часа • 4267 прочитания

Станимир Стоилов и новият му отбор Гьозтепе записаха пета поредна победа във всички турнири. "Червено-жълтите" размаха с внушителното 5:1 лидера в класирането Еюпспор в двубой от 16-ия кръг на турската втора дивизия. Така тимът допусна първо попадение, откакто Мъри го пое.

Ударно начало за Гьозтепе, звездна комбинация върна Ейюпспор в мача

Гьозтепе стартира ударно срещата и водеше с два гола до 10-ата минута. Те бяха дело на Кенет Обина Мама и Билел Месауди. Бившият нападател на Шалке и елитния Башакшехир Ахмед Кутуджу намали изоставането на Еюпспор, а асистенцията бе дело на дългогодишния краен бранител на Фенербахче Джанер Еркин.

В НАЧАЛОТО: Звездееш? Сядаш на пейката! Мъри Стоилов респектира незаменим титуляр в Гьозтепе

Дните до Евро

Гьозтепе на Мъри прегази Еюпспор на Арда Туран след почивката

След почивката възпитаниците на Стоилов взеха нещата в свои ръце. В 56-ата минута Ялчън Каян се разписа от дузпа за 3:1. До края на сблъсъка Ахмед Илдъз реализира две попадение, като второто отново бе от бялата точка. Така селекцията на Мъри се изкачи до третото място с 32 точки - само на 1 от втория Коджаелиспор и на седем от лидера Ейюпспор, чийто старши треньор е някогашната звезда на Атлетико Мадрид и Барселона Арда Туран.

Каталунците от своя страна изстрадаха успех срещу последния, неочакван герой ги спаси (ВИДЕО и подробности четете в линка).