5-голово зрелище остави Черно море в опасна близост до ЦСКА (ВИДЕО)

26 ноември 2023, 19:43 часа • 4349 прочитания

Отборът на Черно море успя да победи Крумовград с 3:2 като домакин в мач от 18-ия кръг на Първа лига. "Моряците" си осигуриха комфортен аванс от три гола, който им бе достатъчен, за да стигнат безпроблемно до трите точки и да останат на само две точки от лидера ЦСКА.

Черно море победи Крумовград

След само 15 минути игра варненци излязоха напред в резултата след гол на Васил Панайотов. В края на първото полувреме пък Алекс Фернандес успя да отбележи второ попадение за Черно море, за да могат момчетата на Илиан Илиев да се приберат с добра преднина на почивката.

Крумовград потърси обрат, но твърде късно

Девет минути след подновяването на играта отново Алекс Фернандес успя да вкара гол в мрежата на Крумовград, правейки резултата 3:0. В средата на второто полувреме Димитър Тонев върна едно попадение за гостите от Крумовград, а в 89' Божидар Кацаров вкара за 3:2.

Черно море на 2 точки зад ЦСКА

До края обаче нямаше достатъчно време за гостите, за да потърсят и трети изравнителен гол. Така Черно море се изкачи на втора позиция в класирането с 39 точки - на два пункта зад лидера ЦСКА, както и на три пред шампиона Лудогорец, който отложи мача си със Славия.

Лидерът в класирането ЦСКА също постигна победа над Етър (ВИДЕО).