Страхотен Везенков с основна заслуга за първата победа на Сакраменто в контролите (ВИДЕО)

20 октомври 2023, 09:34 часа • 2566 прочитания

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра много силен мач за своя Сакраменто Кингс срещу Юта Джаз. „Кралете“ спечелиха двубоя със 116:113. Това бе последната среща от предсезонната подготовка на калифорнийския тим преди началото на кампанията в НБА. Успехът е първи за Кингс в контролите, като преди него те записаха четири поредни поражения.

Везенков отново титуляр за Кингс

Везенков стартира мача с Юта като титуляр и прекара общо 19 минути на паркета срещу „джазмените“. Крилото реализира 13 точки и хвана 6 отскочили топки. Българинът демонстрира отлична стрелба и вкара три тройки. Освен това той направи и първата си забивка в Лигата на извънземните.

Показателите на Везенков

Александър Везенков завършва подготовката преди началото на сезона в НБА със средни показатели от 6.8 точки на мач и 4.2 борби. Българското крило също така е с 38% успеваемост при стрелбата от поле и 27% от тройката. Сакраменто Кингс стартират кампанията си с гостуване именно на Юта Джаз. Двубоят е следващият четвъртък от 04:30 часа българско време.

Вчера Везенков и Сакраменто изпуснаха Голдън Стейт Уориърс в луда драма.