Сребро за България U16 от Европейското по баскетбол

13 август 2023, 23:08 часа • 1684 прочитания

Българският национален отбор по баскетбол до 16 години спечели сребърните медали от Европейското първенство в Дивизия В, провело се в Питещ. На финала "лъвчетата" отстъпиха на Хърватия с 67:85 и завършиха на втора позиция в крайното подреждане на шампионата на Европа.

Това бе и единствената загуба за българския отбор в турнира. Независимо от крайния резултат, българските баскетболисти изиграха много силен шампионат, а и двата отбора вече си бяха осигурили място в елита догодина.

Михаил Калинов и Калоян Колев вкараха по 12 точки за България, с 11 е Ивайло Скрински, а с 10 и 9 борби е Александър Божков. Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния български баскетболист Атанас Голомеев, който почина в събота.

В същото време мъжкият отбор на България отпадна от олимпийските квалификации след тежка загуба от Турция.