Отличен дебют за Везенков в Сакраменто, българинът стана най-резултатният играч (ВИДЕО)

09 октомври 2023, 10:03 часа • 3169 прочитания

Българската баскетболна звезда Александър Везенков направи своя дебют за новия си тим Сакраменто Кингс. Крилото взе участие в първия предсезоннен мач на „кралете“ срещу Торонто Раптърс и стана най-резултатният играч в срещата. Както е известно, Везенков премина в тима от НБА през лятото от гръцкия Олимпиакос.

Везенков се представи на високо ниво

Сакраменто загуби двубоя с Торонто с 99:112. Александър Везенков се появи на паркета в средата на третата четвърт и веднага демонстрира класата си. Българинът игра общо 11 минути в мача, в които реализира 12 точки, хвана 2 отскочили топки и направи една асистенция.

Какво каза Везенков след срещата

„Винаги е различно, когато играеш, а не гледаш по телевизията. Това бе първият ни предсезонен мач и все още се опитваме за съберем парчетата заедно и да играем по-добре. Знаете, че резултатът не бе най-добрият, но ние продължаваме с тренировките, за да сме готови за първия официален мач“, каза Везенков след финалната сирена.

В началото на септември Везенков бе представен официално като ново попълнение на Сакраменто.