Младите "лъвове" с ударно начало на Европейското първенство в Скопие

07 юли 2023, 16:52 часа • 1356 прочитания

Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години стартира с гръмка победа участието си на Европейското първенство в дивизия „Б“ в Скопие, Република Северна Македония. "Лъвовете" разбиха Република Ирландия с 95:38 (20:9, 26:8, 23:12, 26:9) в първия си мач от група „А“, в която са още съставите на Словакия, Чехия и домакините.

ОЩЕ: Везенков за НБА: Готов съм да взема този шанс, всичко е в моите ръце

"Трикольорите", водени от селекционера Васил Христов, доминираха над съперниците си през целия двубой. Състезателите ни дръпнаха с 20:9 след първата част, а на почивката авансът им бе 46:17. Преди финалните 10 минути резултатът бе 69:29 в полза на България, а най-голямата разлика достигна цели 59 точки.

Възпитаниците на Христов овладяха повече борби, подадоха тройно повече асистенции и направиха повече от два пъти по-малко грешки в сравнение с ирландците. Най-резултатен за успеха на националния тим бе Кръстомир Михов с 15 точки, 8 борби и 3 асистенции. Константин Костадинов се включи с 14 точки и 3 борби, а Марио Боянов добави 12 точки, 2 борби и 3 асистенции. Във втората си среща утре вечер (8 юли) българите ще се изправят срещу Чехия.

ОЩЕ: Георги Глушков: Първият българин в НБА, прославил България в Щатите (ВИДЕО)

Кръстомир Михов започна по отличен начин Европейското първенство в Скопие! Браво! #bulgarianbasketball #BulgarianBasketball #BulgarianNationalTeam #bulgariannationalteam #BulgarianBasketballNextGen

Публикувахте от Bulgarian Basketball Federation в Петък, 7 юли 2023 г.