Фенове беснеят в Ботевград, Черно море печели служебно

23 май 2014, 21:21 часа • 16271 прочитания

Баскетболният Черно море (Варна) спечели служебно първият мач с Балкан (Ботевград) за бронзовите медали в Националната баскетболна лига. Служебната победа бе отсъдена заради скандали с феновете в залата в Ботевград. Отборът, които запише 2 победи от 3 мача, взима бронзовите отличия.

Екшънът се разрази пред очите на председателя на БФБ Георги Глушков. Той бе освиркан от разочарованата публика. Близо хиляда души скандираха "Мафия, мафия".

Мачът бе прекъснат две минути преди края на първото полувреме при резултат 30:32 в полза на "моряците", съобщи sportal.. Причината е, че част от феновете скочиха да бият съдиите, недоволни от решенията им, с които ощетяват домакините. Рефери на дербито са Борислав Пелтеков, Ивайло Ресиловски и Николай Цинцарски, а дежурен делегат е бившият национал Любомир Амиорков. Мачът бе прекратен при оставащи 2:54 мин. от втората четвърт.

Напрежението ескалира, след като бе отсъдено техническо нарушение на домакините. Феновете издивяха и тръгнаха към игрището да разправа със съдиите. От трибуните полетяха бутилки и всякакви предмети. Баскетболистите на Балкан се прибраха в съблекалнята.