Александър Везенков пак е най-добрият за Олимпиакос, но загубата отново е налице

27 октомври 2024, 22:17 часа • 251 прочитания

Олимпиакос допусна втора поредна загуба във всички първенства! Грандът от Пирея отстъпи в голямото дерби на Панатинайкос със 71:78 (23:23, 15:25, 17:14, 16:16) в двубой от четвъртия кръг на гръцкото първенство. Най-добрият баскетболист на България Александър Везенков отново се превърна в най-резултатния състезател за тима си с 19 точки.

Олимпиакос загуби дербито в Гърция

Освен това нашият сънародник овладя 7 борби и направи 1 асистенция и 1 чадър за 33:05 минути като титуляр. Първото полувреме в зала "Мир и приятелство" беше сравнително равностойно с чести смени на водачеството, но след силна серия малко преди почивката Панатинайкос поведе с 48:38.

ОЩЕ: Браво! Александър Везенков е №1 в Евролигата за втори пореден път

Гостите поддържаха аванса си, а решителният период дойде при 62:55 в тяхна полза, като до края Олимпиакос така и не успя да се върне в двубоя. Поражението беше първо за гранда от Пирея в шампионата, но второ подред след загубата от Байерн Мюнхен в Евролигата.