Някои западни марки усещат въздействието в Египет и Йордания, а има признаци, че бойкотът се разпространява и в някои други арабски страни, включително Кувейт и Мароко. Участието в кампанията е неравномерно, като в Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства (ОАЕ) се наблюдава само незначителен ефект.
Някои от компаниите, срещу които е насочена кампанията, се възприемат като заемащи произраелски позиции, а за някои се твърди, че имат финансови връзки с Израел или инвестиции там.
Тъй като кампанията започна да се разпространява, призивите за бойкот, разпространявани в социалните медии, се разшириха и включиха десетки компании и продукти, което накара купувачите да се насочат към местни алтернативи.
В Египет, където вероятността хората да излязат по улиците е малка поради ограниченията за сигурност, някои смятат, че бойкотът е най-добрият или единственият начин гласът им да бъде чут.
"Чувствам, че дори и да знам, че това няма да има огромно въздействие върху войната, то това е най-малкото, което можем да направим като граждани на различни нации, за да не се чувстваме така, сякаш ръцете ни са покрити с кръв", казва 31-годишната жителка на Кайро Рехам Хамед, която бойкотира американските вериги за бързо хранене и някои почистващи продукти.
В Йордания жители, подкрепящи бойкота, понякога влизат в обекти на "Макдоналдс" и "Старбъкс", за да насърчат малкото клиенти да напуснат.
Служител в корпоративните офиси на "Макдоналдс" в Египет, който помоли да не бъде назоваван, заяви, че продажбите на египетския франчайз през октомври и ноември са спаднали с поне 70% в сравнение с миналата година.
Разпространени са видеоклипове, на които се вижда как израелски войници перат дрехи с известни марки перилни препарати, които зрителите са призовани да бойкотират. "Никой не купува тези продукти", казва Ахмад ал-Заро, касиер в голям магазин в Кайро.
ОЩЕ: Русия и Китай синхронизираха стратегиите си за Близкия Изток