Нарушеният кръвен поток от долните крайници допринася за образуването на разширени вени. Други фактори, влияещи върху развитието им, са затлъстяването, стоенето и генетичните състояния. Има обаче много начини за лечение на разширени вени и не се нуждаете от рецепта.
Разширените вени са проблем, който засяга жените много повече от мъжете, а рискът от развитие на болестта се увеличава с възрастта.
Разширени вени - най -честите причини
Най-честите причини за разширени вени са генетични състояния, особено при хора с разширени вени преди 40 -годишна възраст. Други източници на заболяването са тумори, всякакви наранявания, флебит, ревматични наранявания и тромбоза .
Те много често се отнасят и за хора със сърдечно -съдови заболявания и бременни жени. Затлъстяването или пасивният начин на живот също могат да допринесат за развитието на разширени вени.
Как да се борим срещу разширени вени?
Билки за разширени вени:
Екстракт от див кестен - подобрява кръвообращението в кожата и мускулите, укрепва съдовете, предлага се под формата на таблетки, дражета, орална течност, мехлеми, крем и гел.
Хамамелис лист - има широк противовъзпалителен ефект.
Цветът на невен - препоръчва се при разширени язви на краката, ефективно укрепва кръвоносните съдове
Действайте превантивно, за да нямате разширени вени
Ако знаете, че според генетичния ви състав може да имате проблеми с разширени вени, започнете да се грижите за себе си сега. Промяната на начина на живот и обучението възможно най-често ще бъде полезна. Откажете се обаче от упражнения за сила, които могат да влошат състоянието на долните крайници.
Домашни средства за разширени вени
- диета, богата на зеленчуци и плодове и продукти, съдържащи силиций, витамин В, витамин С, РР и Е,
- избягване на горещи вани, сауни и солариуми,
- избягване на носенето на тесни дрехи и обувки с токчета,
- масаж на краката,
- упражнения с повдигане на краката над нивото на бедрата.
Относно диетата спазвайте следните правила.
Пийте 2-3 литра вода дневно.
Яжте много фибри (по този начин ще предотвратите запек, който увеличава налягането в корема, което води до прищипване на вените и пропускане на по -малко кръв).
Обогатете диетата с ферментирали продукти
Яжте риба и други храни, богати на омега-3 ненаситени мастни киселини, които регулират кръвното налягане и намаляват риска от венозно задръстване.
Яжте плодове и зеленчуци, богати на витамин С, който е особено важен за състоянието на вените.
Уверете се, че вашата диета включва храни, богати на флавоноиди, които укрепват стените на кръвоносните съдове, като: боровинки, къпини, сливи, боровинки, череши, патладжани, червено зеле.
Избягвайте алкохола.
Ограничете храните, които съдържат големи количества наситени мазнини (тлъсто месо, сирена).